Praca prywatnego detektywa

Praca prywatnego detektywa kojarzy się z bardzo niebezpiecznym zajęciem. stereotyp pracy detektywa w Polsce jest zbudowany przez legendarnego detektywa Rutkowskiego, który walczy z gangami i ściga morderców. Jednak czy praca detektywa wygląda tak właśnie wygląda? 

Prawdziwe życie detektywa

prywatny detektyw katowiceŻycie detektywa nie jest jednak aż tak kolorowe. Na rynku funkcjonuje mnóstwo agencji detektywistycznych. Fraza prywatny detektyw katowice jest bardzo popularna w przeglądarce internetowej oraz w internetowych bazach firm. Czym tak naprawdę zajmują się prywatni detektywi? Według wywiadu z jednym detektywem z katowic głównym jego zajęciem jest śledzenie niewiernych żon i mężów. To właśnie małżonkowie, którzy podejrzewają swoich partnerów o zdradę są najczęstszymi klientami agencji detektywistycznych. Taki stan rzeczy potwierdza też inny detektyw z terenu śląska, który najczęściej śledzi mężów podejrzewanych o zdradę. Kolejną grupą klientów biur detektywistycznych są osoby zgłaszające zaginiecie członka rodziny. Są to już sprawy bardziej skomplikowane. Klienci najczęściej zgłaszają zaginięcie na policje, do biura detektywistycznego przychodzą aby wesprzeć poszukiwania zaginionego członka rodziny. 

Praca prywatnego detektywa nie jest jednak tak widowiskowa jak pokazywał to popularny program dokumentalny o znanym, detektywie. praca detektywa są to głównie sprawy obyczajowe oraz sprawy związane z poszukiwaniem osób zaginionych. Do spraw rozwiązywanych przez biura detektywistyczne należą także wywiady gospodarcze.